technologie

technologie_ikona

potisk textilu

Variantu potisku ovlivňuje několik faktorů, jako druh materiálu, počet kusů, atd. Vždy volíme tu nejoptimálnější Vašemu požadavku.

Digitální potisk
Ideální pro malosérie. Výhodou je jednoduché zpracování grafiky bez nutnosti složité předtiskové přípravy a výsledek ve velmi krátkém čase.

Termoflex
Pro vektorovou grafiku na bavlněné textilie.
Vektorová grafika je vyříznutá z folie a následně pomocí termolisu přenesená a fixovaná na textil.

Sublimace
Pro potisk textilu z umělého vlákna.
Grafika je vytištěna sublimačním inkoustem na přenosový papír, přičemž v termolisu za adekvátní teploty a tlaku změní skupenství na plynné. Vysoká teplota zároveň otevře póry polymeru a umožní vstoupit plynu. Když se teplota sníží, póry se uzavřou a plyn opět ztuhne. Tento potisk je extrémně odolný vůči např. potu či praní a na látce je na ohmat neznatelný.

Sítotisk
Tiskařská technika používaná k potisku široké škály materiálů.
Barvy jsou nanášeny přes tiskovou šablonu (síto). Šablonu tvoří rám a vypnutá tkanina s vrstvou světlocitlivé emulze, osvícené pres film s grafickým motivem. V místech krytých grafikou zůstane emulze nevytvrzena a po vymytí vzniká místo kudy barva prostupuje na textil. Pro časovou náročnost přípravy sít (na každou barvu motivu je třeba připravit síto zvlášť) není tato technika vhodná pro kusovou produkci.

 

technologie_ikona2

laserové gravírování

Laser SEI s galvanometrickou hlavou
Co se týče složitosti tvarů jsou možnosti laseru neomezené. Jedná se o velmi přesný, trvalý a nesmazatelný popis. Materiály jako papír, dřevo, plast, pryže atp. jsou gravírovány hloubkově. Ostatni tvrdé materiály jako kov, sklo a jiné, povrchově.