technologie

technologie_ikona

potisk textilu

Variantu potisku ovlivňuje několik faktorů, jako druh materiálu, počet kusů, atd. Vždy volíme tu nejoptimálnější Vašemu požadavku.

 

Digitální potisk
Ideální pro malosérie. Výhodou je jednoduché zpracování grafiky bez nutnosti složité předtiskové přípravy a výsledek ve velmi krátkém čase.

Flex & Flock
jsou speciální nažehlovací folie určené pro vyřezávanou grafiku, nápisy, loga, číslice atp…
Ekonomicky ideální varinata pro tisk už od jednoho kusu.

Flex
též vinil flex, je tenká gumová elastická fólie. Jedna se o velmi odolný a trvanlivý způsob potisku textilu s vynikající krycí schopností.
Grafický motiv je vyřezán na ploteru nebo laseru, po separaci přebytečných kusů grafiky je pomocí termolisu za adekvátní teploty folie fixována na textil (folie obsahuje lepidlo které se aktivuje pusobením tepla).

Flock
je folie s charakteristickým povrchem připomínající semiš a je velmi příjemný na dotek.
Způsob práce s ní a následná fixace na textil je totozná jako u Flexu.

Sublimace
Pro potisk textilu z umělého vlákna.
Grafika je vytištěna sublimačním inkoustem na přenosový papír, přičemž v termolisu za adekvátní teploty a tlaku změní skupenství na plynné. Vysoká teplota zároveň otevře póry polymeru a umožní vstoupit plynu. Když se teplota sníží, póry se uzavřou a plyn opět ztuhne. Tento potisk je extrémně odolný vůči např. potu či praní a na látce je na ohmat neznatelný.

Sítotisk
Tiskařská technika používaná k potisku široké škály materiálů.
Barvy jsou nanášeny přes tiskovou šablonu (síto). Šablonu tvoří rám a vypnutá tkanina s vrstvou světlocitlivé emulze, osvícené pres film s grafickým motivem. V místech krytých grafikou zůstane emulze nevytvrzena a po vymytí vzniká místo kudy barva prostupuje na textil. Pro časovou náročnost přípravy sít (na každou barvu motivu je třeba připravit síto zvlášť) není tato technika vhodná pro kusovou produkci.

 

technologie_ikona2

laserové gravírování

Co se týče složitosti tvarů jsou možnosti laseru neomezené. Jedná se o velmi přesný, trvalý a nesmazatelný popis. Materiály jako papír, dřevo, plast, pryže atp. jsou gravírovány hloubkově. Ostatni tvrdé materiály jako kov, sklo a jiné, povrchově.