Vyberte stránku

SÍTOTISK

Grafická a tisková technika sítotisku původně pocházející z Asie je nejstarší z tiskových Technik. Na přelomu 20tých a 30tých let byla vyvinuta technika zpracování v USA, rozšíření sítotisku u nás nastalo díky Tomáši Baťovi.

Tisk touto metodou je v zásadě velmi jednoduchý, spočívající v protlačování barvy přes průtiskový material (textilii), avšak náročnější na přípravu. Barvy jsou nanášeny přes tiskovou šablonu (síto). Šablonu tvoří dřevěný nebo kovový rám a vypnutá tkanina s vrstvou světlocitlivé emulze, osvícené přes film s grafickým motivem. V místech krytých grafikou zůstane emulze nevytvrzena a po vymytí vzniká místo kudy barva prostupuje na textil. Fixace tisku probíhá buď v sušícím tunelu, nebo pomocí termolisu.

Právě kvůli časově náročnější předtiskové přípravě je většinou udáván minimální počet kusů vhodný k potisku. Já toto omezení nemám a rád s Vámi najdu optimální řešení Vaší zakázky, kterou kompletně zpracuji včetně grafického návrhu a předtiskové přípravy. Pokud máte konkrétní poptávku, popřípadě potřebujete cenovou kalkulaci, využijte kontaktní formulář nebo se přímo stavte do naší dílny.

Pakliže Vás zaujala naše práce, máte dotaz či konrétní poptávku, využijte kontaktní formulář na konci stránky.

DALŠÍ VARIANTY POTISKU

TRANSFEROVÝ TISK

Ekonomicky ideální varinata pro tisk už od jednoho kusu.

(FLEX / FLOCK) jsou speciální nažehlovací folie určené pro vyřezávanou grafiku, nápisy, loga, číslice atp…
Ekonomicky ideální varinata pro tisk už od jednoho kusu.

Flex
též vinil flex, je tenká gumová elastická fólie. Jedna se o velmi odolný a trvanlivý způsob potisku textilu s vynikající krycí schopností.
Grafický motiv je vyřezán na ploteru nebo laseru, po separaci přebytečných kusů grafiky je pomocí termolisu za adekvátní teploty folie fixována na textil (folie obsahuje lepidlo které se aktivuje působením tepla).

Flock
je folie s charakteristickým povrchem připomínající semiš a je velmi příjemný na dotek.
Způsob práce s ní a následná fixace na textil je totožná jako u Flexu.

SUBLIMACE

Pro potisk textilu z umělého vlákna, jako jsou dresy, funkční oblečení a podobně.

Grafika je vytištěna sublimačním inkoustem na přenosový papír, přičemž v termolisu za adekvátní teploty a tlaku změní skupenství na plynné. Vysoká teplota zároveň otevře póry polymeru a umožní vstoupit plynu. Když se teplota sníží, póry se uzavřou a plyn opět ztuhne. Tento potisk je extrémně odolný vůči např. potu či praní a na látce je na ohmat neznatelný.

Jsme ve spojení